Za pośrednictwem sublimacji mamy możliwość wykonania nadruku na metalowych tabliczkach. Tabliczki służyć mogą jako np. informacyjne, parkingowe, czy nawet drogowe. Zastosowanie takich tabliczek jest niezwykle szerokie, ponadto możemy je stosować wewnątrz jaki na zewnątrz.

Przygotowując się do wykonania zlecenia nadruku na tabliczce niezbędne jest posiadanie drukarki sublimacyjnej oraz prasy transferowej. Do tego konieczny jest nośnik grafiki, a także program w którym wykonamy projekt.

Mając wszelkie niezbędne narzędzia możemy przystąpić do wykonania nadruku.

1. Gdy już mamy przygotowany plik z grafiką, drukujemy go lewoczytelnie w drukarce sublimacyjnej ze specjalnymi tuszami. Nośnikiem grafiki powinien być specjalny papier w naszym przypadku jest to arkusz TexPrint,
2. Kolejnym krokiem jest zaopatrzenie się w specjalną blachę do nadruku sublimacyjnego – koniecznie musi być pokryta warstwą poliestru.
tabliczka
Przeważnie blachy te pokryte są folią, którą ściągamy.
3. Wydrukowaną grafikę umieszczamy na tabliczce i za pomocą taśmy odpornej na temperaturę doklejamy, aby papier przylegał do blachy.
4. Ostatnim krokiem jest transfer grafiki na blachę. Parametry wgrzewania to:
Czas: 75 sekund
Temperatura: 200oC
Silny nacisk

Przykładowy efekt końcowy:

Nadruk cechuje duża odporność na czynniki zewnętrzne oraz warunki atmosferyczne. Niewątpliwym plusem jest także fakt, że na blachę można przenieść każdy kolor, grafikę, tekst. Nasza firma zajmuje się tego typu usługami, więcej można znaleźć na stronie w zakładce gadżety reklamowe. Posiadamy rozmiary A3, A4, A5 oraz A6.