DTG – druk cyfrowy wykorzystywany do nadruków bezpośrednich na odzieży. Jedna z najtrwalszych metod stosowanych przy znakowaniu wyrobów bawełnianych.
Druk bezpośredni – to najnowszy na rynku i najszybciej rozwijający się twór w gałęzi druku na odzieży. W tej metodzie nie jest potrzebne przygotowanie klisz, matryc oraz sit (jak ma to miejsce w przypadku sitodruku), co automatycznie redukuje koszty przygotowania do druku. Grafika drukowana jest bezpośrednio z plotera (przypominającego drukarkę atramentową) bezpośrednio na koszulce lub innym materiale bawełnianym. Po utwardzeniu piecowym farby, nadruk staje się bardzo wytrzymały.

Nadruki charakteryzują się żywymi i nasyconymi kolorami a najlepsze efekty uzyskuje się drukując logotypy z przejściami tonalnymi niemożliwe do wykonania żadną inną techniką.

Firma Eleven z Łańcuta świadczy usługi wykonywania nadruków za pośrednictwem tej metody. To absolutny hit i niesamowity krok w przód w naszej działalności. W chwili obecnej wykonujemy także nadruki metodami sublimacji, termotransferu, flex oraz flock.

DTG wykorzystujemy przy znakowaniu odzieży bawełnianej, najlepiej metoda ta sprawdza się na koszulkach lub bluzach.

Koszulki z nadrukiem cyfrowym wykonujemy od min. 5 szt. Nadruk wykonywany jest na kazdym kolorze bawełny. Nie ma także znaczenia czy koszulka to zwykły t-shirt czy polo.
Wycena indywidualna z uwzględnieniem wymiarów grafiki oraz jej specyfiki.
Przykładowo kolorowe logo o wielkości 12 cm na 12 można zadrukować w cenie 14 zł/szt brutto.

Metodę DTG można łączyć z innymi technikami nadruku. Dla przykładu do logo można także wstawić jednokolorowy tekst z wykorzystaniem folii flex lub flock.